Rehabilitacja

DOŚWIADCZENIE

Mgr Wojciech Waśniowski –  absolwent Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy, na którym uzyskał tytuł magistra fizjoterapii. Ciągłe poszerza swoją wiedzę na licznych kursach i szkoleniach z zakresu rehabilitacji w Polsce i za granicą. Jeśli potrzebujesz szybkiej pomocy zadzwoń !!!

CO LECZYMY

LECZENIE ZESPOŁÓW BÓLOWYCH KRĘGOSŁUPA

terapia manualna (rwa kulszowa, rwa udowa, dyskopatie tzw. wypadnięcia dysku, bóle głowy, szyi i kończyn pochodzenia kręgosłupowego, drętwienia w obrębie kończyn górnych i dolnych, dolegliwości wypukliny jądra miażdżystego, zablokowania stawów kręgosłupa)

REHABILITACJA NEUROLOGICZNA

(niedowłady i porażenia, udar mózgu, uraz mózgu, stany po urazach rdzenia kręgowego, stwardnienie rozsiane, zespół parkinsonowski, uszkodzenia nerwów obwodowych i splotów, postępujące zaniki mięśni, zespół kanału nadgarstka)

REHABILITACJA ORTOPEDYCZNA

(stany po alloplastyce stawów obwodowych, urazy, złamania, bóle stawów, reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów, zmiany zwyrodnieniowe stawów, jałowe martwice kości, uszkodzenia kręgosłupa i rdzenia kręgowego, uszkodzenia obręczy barkowej i kończyny górnej, uszkodzenia miednicy i kończyny dolnej)

WADY POSTAWY

(płaskostopie, skoliozy, plecy okrągłe, plecy wklęsłe, wady klatki piersiowej, wady kończyn dolnych)

MASAŻ LECZNICZY, SPORTOWY, RELAKSACYJNY

REHABILITACJA ODDECHOWA

(choroby nerwowo-mięśniowe, astma, POCHP, mukowiscydoza)

ZAPEWNIAMY

Nowoczesne metody

Cały czas poszerzamy warsztat swoich metod oraz udoskonalamy je, dążąc do uzyskania perfekcyjnych rezultatów w każdym przypadku.Stosowane przez nas rozwiązania terapeutyczne opierają się na badaniach naukowych z całego świata, które potwierdzają ich skuteczność i szybkość.

Bezpieczeństwo

Pacjent i jego szybki powrót do zdrowia to nasz priorytet. Wachlarz opcji terapeutycznych, które mogą być zastosowane w danym przypadku jest rozległy. W każdym przypadku gwarantujemy precyzyjnie dobraną terapię, zgodną z indywidualnymi potrzebami pacjenta. Aby zapewnić skuteczność, zawsze dobieramy metody tak, aby uzyskać trwały rezultat  poprzez likwidację przyczyny a nie objawów choroby. Dzięki temu unikamy niebezpiecznych powikłań, których konsekwencje mogą być bardzo poważne i kosztowne.

Czas

Dbamy o to aby czas dotarcia na szczyt sprawności był możliwie jak najkrótszy. Zawsze dobieramy zabiegi w ten sposób aby ich efektywność była najwyższa, co znacznie skraca czas terapii. Na bieżąco monitorowane są efekty terapii tak, aby pacjent mógł zobaczyć na jakim etapie znajduje się i ile dalszych etapów potrzebnych jest do osiągnięcia celu.

Edukacja

Istotą edukacji jest, aby chory zrozumiał istotę swojego problemu – co wpływa na poprawę jego stanu, a co go pogarsza. W trakcie terapii pacjent otrzymuje rzetelną wiedzę na temat swojego problemu oraz praktyczne porady, które pozwolą na co dzień uniknąć czynności pogarszających stan zdrowia. W procesie edukacji pacjenta wykorzystujemy modele, prezentacje oraz krótkie filmy pokazujące w przystępnej formie najważniejsze ćwiczenia i zalecenia.

Komfort

Wszystkie zabiegi przygotowywane są z myślą o komforcie pacjenta. Jesteśmy przekonani, że dzięki odpowiednim wrażeniom dźwiękowym i wizualnym droga na szczyt sprawności będzie przyjemniejsza. Każdego pacjenta traktujemy tak, jak sami chcielibyśmy być traktowani.

Opiekę po zakończeniu terapii

Po osiągnięciu szczytu sprawności warto pozostać na nim i jak najdłużej cieszyć się przez cały czas. Po zakończeniu sesji terapeutycznej każdy pacjent otrzyma plan ćwiczeń i zaleceń, które będzie wykonywał samodzielnie w domu. Dzięki temu mamy pewność, że efekty terapii utrzymają się jak najdłużej, ryzyko nawrotów zmniejszy się, a pacjent będzie bardziej zadowolony

CENNIK

REHABILITACJA

  1. Wstępna konsultacja fizjoterapeutyczna (diagnostyka, ocena badań obrazowych, dobór terapii ) 100 PLN
  2. Indywidualna praca z pacjentem (łączy zabiegi fizjoterapeutyczne, masaż i ćwiczenia  indywidualnie dobrane przez terapeutę do danego schorzenia) do 60 min/100 PLN,  do 30 min/60 PLN
  3. Kinesio Taping 40 PLN
  4. Kinesio Taping do rehabilitacji 30 min 20 PLN

MASAŻE

  1. drenaż limfatyczny 30 min/60 PLN
  2. masaż relaksacyjny 30 min/60 PLN
  3. masaż relaksacyjny 60 min/100 PLN
  4. masaż odchudzający, relaksacyjny, przeciwcellulitowy 30 min/60 PLN
  5. masaż odchudzający, relaksacyjny, przeciwcellulitowy 60 min/100 PLN

WIZYTY DOMOWE

Rehabilitacja w warunkach domowych (do 15 km dojazd gratis, powyżej 15 km cena dojazdu 1,50 zł /km ) 100 PLN